Anty dojrzewanie: Miękka zmarszczka – cudowne wyleczenie czy tkanina bajkowa? STERN de STERN de

Kremy, Botox, Laser: Lekarstwo ma wiele do zaoferowania. W końcu wielu ludzi chce wyglądać młodo, pięknie i gładko. Jednak niektóre metody przeciwstawiania się oznakom czasu są nawet niebezpieczne.

Botox jest jednym z najbardziej znanych wygładza zmarszczki. Lekarze wstrzykują truciznę do mięśni twarzy, aby utrzymać ją w miejscu.

Z roku na rok Niemcy wydają wiele milionów euro na likwidację oznak starzenia się społeczeństwa. Kremowe i skórki, mogą być wstrzykiwane, leczone laserem lub nawet podnoszone przez chirurga plastycznego, aby wyglądać młodo na dłużej.

Ale nawet bardzo często reklamowane kremy przeciw starzeniu się pokazują, że nie ma czegoś takiego jak cudowne lekarstwo na zmarszczki. Większość substancji przeznaczonych do wygładzania twarzy nie przenika do głębokich warstw skóry, gdzie pojawiają się zmarszczki. Do naskórka docieramy tylko do naskórka, niektóre z nich nawet do skóry właściwej. Przecież możesz sprawić, że twarz będzie wyglądać gładsza i pełniejsza.

Kwas hialuronowy osiąga ten cel, tworząc na skórze przepuszczalną dla powietrza warstwę, która wiąże wilgoć. Powoduje to nieznaczne pęcznienie skóry i działa wygładzająco. Kolagen pokrywa również powierzchnię skóry folią, która może tymczasowo napinać drobne zmarszczki po wyschnięciu. Kolagen sprawia również, że skóra wygląda gładej.

Eksperci uważają, że produkty do pielęgnacji skóry mogą w najlepszym przypadku opóźnić starzenie się skóry, ale nie są w stanie wyeliminować istniejących zmarszczek. Sama pielęgnacja skóry nie jest w stanie zapobiec powstawaniu zmarszczek. Przede wszystkim ważny jest zdrowy styl życia. Obejmuje to dietę bogatą w witaminy i wystarczającą ilość snu, mało alkoholu i stresu - a w żadnym wypadku nie jest to nadmierne opalanie i papierosy.

Prawdziwa przyczyna starzenia się skóry od dawna jest niedoceniana: obecnie naukowcy zakładają, że nawet 80 proc. oznak starzenia się skóry twarzy jest powodowane działaniem promieni słonecznych. Promienie UV-B są odpowiedzialne przede wszystkim za oparzenia słoneczne; promienie UV-A przenikają do tkanki łącznej i uszkadzają komórki produkujące kolagen. Substancja ta nadaje skórze jędrność.

Promienie UV-A powodują, że organizm częściej rozkłada kolagen. Elastyczne włókna szybko się kurczą i zbierają, skóra traci elastyczność. Pojawiają się głębokie redliny. Ochrona przed promieniowaniem UV jest więc najskuteczniejszym sposobem zapobiegania powstawaniu zmarszczek we wszystkich składnikach, które producenci mieszają w kremach do pielęgnacji skóry.

W przypadku wielu dodatków do kremów do pielęgnacji skóry nie ma jeszcze dowodów naukowych na to, że rzeczywiście pomagają one przeciw zmarszczkom. Niektóre substancje zostały jednak dość dobrze przebadane, a naukowcy byli w stanie wykazać, że nadają skórze jędrniejszy wygląd. Najważniejsze składniki to

Istnieje wiele różnych substancji, które są używane przez wyspecjalizowanych dermatologów do opryskiwania zmarszczek. Co do zasady, miejsce wstrzyknięcia może stać się czerwone i obrzęk po każdym wstrzyknięciu. Czasami dochodzi do siniaka. Niektóre substancje mogą powodować alergie. Najczęściej występujące składniki aktywne to

Niektóre substancje, które są wstrzykiwane przeciw zmarszczkom, nie mogą być ponownie zepsute przez organizm. Są to przede wszystkim silikon, akrylany i poliuretan. Po wstrzykiwaniu pozostają na zawsze w skórze. Ponieważ tak zwane implanty stałe mogą ślizgać się, wywoływać alergie lub tworzyć grudki, Stowarzyszenie Chirurgii Estetycznej w Niemczech (GÄCD) odradza stosowanie tych wypełniaczy zmarszczek. Innym powodem jest to, że materiał wypełniający nie jest odpowiedni: tkanka podskórna traci tkankę tłuszczową na przestrzeni lat. Sprawia, że wygląd twarzy jest inny. Trwałe uzupełnienia zmarszczek nie przystosowują się jednak do zmienionych rysów twarzy. Dlatego po pewnym czasie mogą być zauważalne i wystają z twarzy.

W tak zwanym laserowym resurfacingiem skóry, rodzajem zabiegu na zmarszczki za pomocą lasera, promień energetyczny odparowuje górne warstwy skóry. To napina skórę, ponieważ stymuluje komórki do tworzenia nowych kolagenu. Ponadto skóra może wiązać więcej wody. Głębokie zmarszczki stają się gładsze, drobne zmarszczki nawet całkowicie znikają.

Lasowanie jest poważną operacją: znieczulenie miejscowe lub znieczulenie ogólne. Zabieg dodatkowo spowoduje również uszkodzenie skóry i sprawi, że stanie się ona bardzo podatna na stany zapalne. Aby zapobiec przedostawaniu się zarazków do skóry i zapobiec powstawaniu blizn, skóra musi być starannie pielęgnowana i regularnie sprawdzana przez lekarza. Po resurfacingu skóry laserowej, skóra zagojenie trwa od dwóch do trzech tygodni. Następnie jest on zaczerwieniany na kolejne sześć do dwunastu tygodni w taki sposób, że lekarze zalecają nakładanie makijażu przykrywającego i unikanie słońca. Jeśli cierpią Państwo na alergie skórne, zaburzenia pigmentacji, neurodermatyczne zapalenie skóry lub nawet bardzo wrażliwą skórę, prosimy o kontakt w celu uzyskania informacji, czy ta metoda jest dla Państwa naprawdę odpowiednia.

Peeling chemiczny

Collamask

438 zł 219 zł

Zamów dzisiaj i oszczędź 159 zł, otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

Jutro promocja przepada.

Be the first to comment on "Anty dojrzewanie: Miękka zmarszczka – cudowne wyleczenie czy tkanina bajkowa? STERN de STERN de"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*