Dieta oczyszczająca

W założeniu pozwala nam na schudnięcie 2 kilogramów w ciągu tygodnia. Oczyszcza z toksyn. Jej autorką jest dietetyczka Judith Willis. Dieta ogranicza tłuszcze i węglowodany, a na białko zwierzęce pozwala nam dopiero czwartego dnia diety. Podstawą są tu warzywa i owoce. Dieta znacznie ogranicza posiłki i dlatego nie wolno stosować jej dłużej niż tydzień.

śniadanie

koktajl białkowy (200 ml odtłuszczonego mleka, 75 g malin, pół łyżeczki miodu

obiad

sok energetyzujący (sok pomarańczowy, pół grejpfruta, pół nektarynki, plasterek melona

kolacja

koktajl białkowy (jak przy śniadaniu)

Dieta tygodniowa

I śniadanie

pół szklanki kawy z połowa szklanki mleka, 2 kromki bułki grahamki z dwiema łyżkami twarożku kanapkowego, pomidor

II śniadanie

gruszka, jogurt owocowy, chleb chrupki (1)

obiad

2 kostki ryby usmażone na oliwie, dwa ziemniaki, surówka

kolacja

ugotowany brokuł, plaster szynki, sos z 3 łyżek jogurtu naturalnego, dwie kromki chleba chrupkiego, jabłko

Przykładowy plan dietetyczny oparty o założenia Scarsdale o charakterze wyłącznie informacyjnym.

Założenia diety Scarsdale:

Pij minimum 4 szklanki wody albo napoju dietetycznego dziennie.

Każdy z dalej wymienionych składników może zostać użyty do przygotowania posiłków: sól, pieprz, sos vinegre, cytryna, zioła, sos sojowy, musztarda, ketchup. Zawierają one w większości 0 lub minimalna liczbę kalorii wobec tego mogą zostać użyte w większości dietetycznych planów. Jedzenie o wysokiej zawartości sodu – takie jak musztarda, ketchup i sól może być nie wskazane dla osób, które maja problemy z sercem. Te osoby powinny każdorazowo konsultować plan z lekarzem.

Dzień 1:

Śniadanie:

Kawa lub herbata ze słodzikiem + 1/2 grejpfruta

Lunch:

Każdy rodzaj chudego mięsa, przykładowo kurczak lub ryba + sałatka z pomidorów + kawa lub herbata ze słodzikiem

Obiad:

Pieczona ryba + sałata i pomidor + grejpfrut lub melon + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dzień 2:

Śniadanie:

Kawa lub herbata ze słodzikiem + 1/2 grejpfruta

Lunch:

Sałatka owocowa składająca się z dowolnych owoców + kawa lub herbata ze słodzikiem

Obiad:

Hamburger bez chleba + gotowane warzywa mogą być w dużej ilości + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dzień 3:

Śniadanie:

Kawa lub herbata ze słodzikiem + 1/2 grejpfruta

Lunch:

Sałatka z tuńczykiem + grejpfrut lub melon + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dinner:

2 kotlety schabowe + zielona sałata + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dzień 4:

Śniadanie:

Kawa lub herbata ze słodzikiem + 1/2 grejpfruta

Lunch:

2 jajka + serek wiejski + ok. 90 gram squasha + 1 tost + Kawa lub herbata ze słodzikiem

Dinner:

Grillowany kurczak + szpinak + Kawa lub herbata ze słodzikiem

Dzień 5:

Śniadanie:

Kawa lub herbata ze słodzikiem + 1/2 grejpfruta

Lunch:

Dowolny gatunek suchego sera + szpinak + kawa lub herbata ze słodzkiem

Obiad:

Pieczona ryba + gotowane warzywa + 1 tost + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dzień 6:

Śniadanie:

Kawa lub herbata ze słodzikiem + 1/2 grejpfruta

Lunch:

Sałatka owocowa z dowolnych owoców + kawa lub herbata ze słodzkiem

Obiad:

Pieczony kurczak + sałata i pomidor + grejpfrut lub melon + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dzień 7:

Śniadanie:

Kawa lub herbata ze słodzikiem + 1/2 grejpfruta

Lunch:

Pieczony kurczak + sałata i pomidor + grejpfrut lub melon + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dinner:

Chude mięso + sałatka mieszana + kawa lub herbata ze słodzikiem

Dieta Scarsdale nie jest uważana za najzdrowszą spośród diet ale nie jest też potępiana. Jednym z największych mankamentów tej diety jest to że nie uczy zdrowego trybu, nawyku odżywiania (jedzenie mniejszych posiłków 4 – 5 razy dziennie)

Sugeruje się więc wprowadzenie dodatkowych posiłków pomiędzy tymi planowanymi, byleby były one zgodne z zasadami diety Scarsdale. Można zacząć rano śniadanie od obfitego posiłku, w którym ½ grejpfruta będzie jedynie dodatkiem. Dalej, Lunch zrobiony ze składników sugerowanych w planie powinien być obfity.

Choroby genetyczne to portal informacyjny. Poznaj z nami najbardziej powszechne jednostki chorobowe, szanse wyleczenia, rodzaje diagnozy i najczęstrze symptomy tych trudnych przypadłości.

Medycyna mówi, że schorzenie to wywołane jest przez recesywny allel d, który znajduje się w chromosomie X. Poprawny allel, który dominuje oznacza się jako D. Odnotowano, że allel d stosunkowo rzadko występuje w populacji ludzkiej. W przypadku panów daltonizm wg statystyk pojawia się raz na 40 przypadków, natomiast jeśli chodzi o kobiety raz na 1600 przypadków, pod warunkiem jednak jeśli będzie ona homozygotą pod względem genu d, a to zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

U panów wystąpić mogą dwa genotypy – XDY i XdY. Ten pierwszy to zdrowy pacjent normalnie rozróżniający kolory, natomiast przypadku drugiego mamy do czynienie już z daltonistą. Jeśli chodzi o kobiety to mogą tu pojawić się trzy zestawienia alleli mających związek z nieodróżnianiem kolorów czerwonego i zielonego, tj. XDXD, XDXd i XdXd. Pani mająca dwa allele D nie jest daltonistką, natomiast ta posiadająca dwa recesywne allele d jest nosicielką genu, który odpowiada za daltonizm. Kobieta XDXg, zwana heterozygotyczną odróżnia barwy prawidłowo, lecz jest nosicielką genu d i mogą odziedziczyć go jej synowie oraz córki. Mężczyzna, dotknięty nieprawidłowym genem daltonizmu może przekazywać swój allel d tylko córkom, lecz nie synom z prawdopodobieństwem 100 procentowym, bez względu na to czy ojcem dziecka jest mężczyzna odróżniający kolory czy nie, gdyż oby dwa chromosomy X kobiety nosicielki posiadają allel d. Urodzenie się córki daltonistki u takiej kobiety będzie tutaj zależne od tego czy jej ojciec również będzie daltonistą, czy też nie. W przypadku nr 1 wszystkie z córek będą nosicielkami feralnego genu daltonizmu, natomiast w przypadku nr 2 wszystkie będą nosicielkami recesywnego genu d.

Anomaloskop

Osoby nieprawidłowo rozróżniające kolory od urodzenia, w większości z przypadków nawet nie wiedzą że taka wada mogła ich dotknąć, a to za sprawą zachowania prawidłowej ostrości wzroku. Wady wzroku tego typu możliwe są do wykrycia przy użyciu badania za pośrednictwem tablic pseudoizochromatycznych. Czasami również wykorzystuje się w tym celu anomaloskop – aby sprecyzować badanie. Takie badanie polega na porównywaniu przez pacjenta dwóch kolorów.

Odnotowuje się, że występowanie daltonizmu w niektórych miejscach na ziemi znacznie odbiega od przeciętnych wartości statystycznych, np. w przypadku Fidżi schorzenie to dotyka co 120 mieszkańca. Choroba jaką jest daltonizm nie zagraża bezpośrednio zdrowiu ani życiu, jednak ważne jest jej wykrycie przy kwalifikacji do niektórych z zawodów np. dla pilotów czy kierowców.

Jest to zaburzenie na które cierpi wielu mężczyzn, cierpiało lub może w przyszłości spotkać się z tym schorzeniem w pewnym okresie swojego życia. Przedwczesny wytrysk u wielu mężczyzn staje się znaczącym problemem wówczas gdy, występują podczas praktycznie wszystkich zbliżeń seksualnych z partnerką. Problemy ze zbyt wczesnym wytryskiem występują najczęściej u młodych, niedoświadczonych seksualnie mężczyzn ( pierwsze przeżycia seksualne z ważna osobą, zbyt intensywne podniecenie).

Według przeprowadzonych badań, w których brali udział mężczyźni mający problem z przedwczesnym wytryskiem zauważono odczuwalną utratę pożądania seksualnego, bądź też zbyt niską wrażliwości odczuwania przyjemności w momencie wytrysku, co może po jakimś czasie doprowadzić do zaburzeń erekcji. Wynika to w większości przypadków, z dużej koncentracji i kontrolowaniu swojego wytrysku, przez co ciężko mężczyźnie cieszyć się z samego współżycia z partnerką.

Problematyka przedwczesnego wytrysku jest bardzo złożona i może wynikać z wielu przyczyn między innymi z problemów psychologicznych takich jak fatalne doświadczenia z wcześniejszych inicjacji seksualnych, lęk przed zbliżeniem się do kobiety, czy też stres spowodowany codziennym trybem życia. Kolejnymi czynnikami mającymi wpływ na wczesny wytrysk jest zbyt wrażliwa żołądź penisa, oraz intensywne podniecenie podczas stymulacji seksualnej. Ponadto u mężczyzn, którzy zbyt rzadko podejmują aktywność seksualną może występować przedwczesny wytrysk.

Na szczęście przedwczesny wytrysk nie jest stałym zaburzeniem i można go skuteczne leczyć. Skutecznymi, a także bezpiecznymi metodami przedłużenia stosunku jest podjęcie leczenia farmakologicznego lub też stosowanie specjalnie do tego przeznaczonych leków na obniżenie wrażliwości żołędzi penisa. Jeżeli problem ze zbyt wczesnym wytryskiem wynika wyłącznie z aspektów psychologicznych ważna jest psychoterapia, a każda forma, która maksymalnie relaksuje. Prawidłowo dobrana metoda leczenia przedwczesnego wytrysku zapewniła 95% mężczyzn efektywność działania i przedłużenie ich stosunku.

Wpływ na przedwczesny wytrysk może mieć podłoże fizyczne, jak i psychiczne. Natomiast najczęściej spotykanym, a także doskwierającym naturalnym problemem wielu mężczyzn, jest brak współżycia seksualnego. Jednak jest to zaburzenie chwilowe, które po odbyciu kilku kolejnych stosunków powinno zaniknąć, ale niestety w wielu mężczyzn tak się nie dzieje, a przyczyny mogą mieć inne podłoże, które określa się dysfunkcją seksualną.

Głównymi przyczynami przedwczesnego wytrysku natury fizycznej są między innymi wszelkiego rodzaju dolegliwości wynikające ze strony układu moczowo-płciowego (dotyczy to tylnego odcinka cewki moczowej, a także gruczołu prostaty), kolejnymi czynnikami mogącymi powodować zaburzenia z przedwczesnym wytryskiem to wszelkiego rodzaju terapie farmakologiczne (leczenie depresji, nadciśnienia), ponadto zbyt duża nadwrażliwość żołędzi prącia, zaburzenie równowagi hormonalnej, oraz choroby, które wpływają na mechanizmy ejakulacji.

Często spotykanymi przyczynami przedwczesnego wytrysku są także zaburzenia psychiczne, które mają znaczący wpływ na długość stosunku z partnerką. Wynika to w szczególności ze spadku przyjemności, czy też pożądania seksualnego, które jest poniżej normy, brak wiedzy na temat współżycia seksualnego, wywieranie presji ze strony partnerki, wszelkiego rodzaju problemy rodzinne, stres, lęk przed niepowodzeniem, bądź obawy przed brakiem kontroli wytrysku. A także odbywanie stosunku z nieodpowiednią partnerką (obojętną), brak zainteresowania partnerką (ze względów higienicznych, bądź też urody fizycznej), czy też często występujące różnego rodzaju problemy ginekologiczne partnerki.

Problem przedwczesnego wytrysku jest tematem złożonym, często wynikającym z nieświadomości mężczyzny ile powinien trwać stosunek seksualny, dlatego też wielu mężczyzn nakłada sobie dodatkowy niepotrzebny stres, jednak w przypadku zbyt krótkich stosunków, jest możliwe pełne wyleczenie przedwczesnego wytrysku.

Mężczyzna mający problem z przedwczesnym wytryskiem może wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, aby móc w ten sposób odzyskać kontrolę nad momentem w którym dochodzi do wytrysku. Jednym z najbardziej praktykowanych ćwiczeń jest stymulowanie penisa (samemu, masturbując się, bądź przez partnerkę) w momencie zbliżającego się wytrysku należy zaprzestać. Po upływie mniej więcej 40-60 sekund należy ponownie rozpocząć stymulowanie penisa i następnie zaprzestać przed wytryskiem. Ćwiczenie należy wykonywać 5-6 razy, podczas ostatniej serii może dojść do wytrysku.

Polega na stymulowaniu seksualnym przez partnerkę, aż do momentu, w którym będzie blisko wytrysku. Wówczas partnerka powinna wykonać uścisk na około 30 sekund zaraz pod żołądź członka. Takie ćwiczenie należy wykonywać, aż do momentu kiedy mężczyzna będzie chciał już osiągnąć wytrysk.

Korzystanie z kremów znieczulających

Odpowiednio dobrane kremy mogą zapewnić zmniejszenie wrażliwości członka i w jakimś stopniu są skuteczne, chociaż ich stosowanie wiążę się z automatyczną rezygnacją z odczuwania pełnych przyjemności wynika to z mocy środka znieczulającego jaki jest stosowany w kremach, ponadto mogę wystąpić problemy z odczuwaniem przyjemności także u partnerki.

Jedną z najbardziej skutecznych metod obok ćwiczeń jest stosowanie się na specjalne leki, które przy regularnej kuracji mogą poprawić zdecydowanie stosunek seksualny. Stosowanie leków zapewnia rozszerzanie się naczyń krwionośnych znajdujących się w ciałach jamistych członka. Działanie przynosi efekt miejscowy powodując utrzymanie erekcji przez 40-60 min. Jest to całkowicie naturalna erekcja, która nie ulega zanikaniu po wytrysku, dzięki czemu umożliwia odbycie prawidłowego stosunku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii przedwczesny wytrysk i oznaczony tagami jak opóźnić wytrysk, jak przedłużyć stosunek, przedwczesny wytrysk, przedwczesny wytrysk leczenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Terapia kapsułkowa kwasem chlorogenowym to kolejny przebój w wojnie z otyłością. Miliony osób chwalą sobie sprawność tej "cudownej diety" w odmianie suplementu, która zyskała szeroką popularność po tymże, jak stała się tematyką jednego z TV show "Dr. Oz Show". O dziwo jeszcze mnóstwo ludzi zmagających się z otyłością, które nie słyszały o tym niesłychanie aktywnym rozwikłaniu. Natomiast ci, którzy wiedzą już, nie są przekonani, czym właściwie wydaje się być kwas chlorogenowy, w jaki sposób go używać oraz w jaki sposób dobrać kapsułki o najlepszym oraz najbardziej efektywnym stężeniu tej substancji

Wedle Dr Lindsey (gościa w programie Dr Oza) kwas chlorogenowy działa na większą ilość niż jeden sposób